Kolejna część artykułu poświęconemu egzotycznym drzewom o szerokiej gamie właściwości. Jeśli nie widziałeś części pierwszej, znajdziesz ją tutaj.

6. Pustynne drzewo żelazne

Dlaczego ci się spodoba: jeśli robisz noże, prawdopodobnie słyszałeś już o tym drewnie. Reszta świata nie ma pojęcia. Drzewo jest tak stabilne, że aż prawie przerażające. Po prostu się nie rusza. Ma niesamowite kolory, ciekawe usłojenie i jest doskonałe do toczenia.

Dlaczego nigdy o nim nie słyszałeś: drzewo rośnie do niewielkich rozmiarów.Jest bardzo małe i krzywe, więc musi dostęp do niego musi być bardzo ograniczony.

7. Pistacja

Dlaczego ci się spodoba: Ma wszystko, co do niego pasuje: interesujący kolor z dużą ilością wariacji i ciekawe paski.

Dlaczego nigdy o nim nie słyszałeś: ludzie lubią ich pistacjowe drzewa ze względu na pistacje. Nie chcą ich obcinać, bo chcesz trochę drewna! To cię będzie kosztować…

8. Robinia akacjowa

Dlaczego ci się spodoba: Wytrzymałe, trwałe drewno. Ten materiał trwa i trwa. Robinia to dostępne w rozmiarach użytkowych drewno w rozsądnej cenie.

Dlaczego nigdy o nim nie słyszałeś: Ostatnio coraz częściej zauważane w regionach Europy.

9. Katalox

Dlaczego ci się spodoba: Niektóre kawałki drewna mogą być  ciemne tak jak hebanowe, z odrobiną fioletu. Inne kawałki mogą być bardziej czerwonawo brązowe z czarnymi pasmami. Drzewo o wielu głębiach koloru.

Dlaczego nigdy o nim nie słyszałeś: nie jest za często importowane, a wiele desek ma w sobie śmieszną ilość bieli, więc musisz polować na najlepsze kawałki. Czasami trudno uwierzyć, że można znaleźć ciemne drewno podobne do drewna hebanowego, które mniej kosztuje.

10. Macacauba

 

Dlaczego ci się spodoba: to drewno jest bardzo kolorowe.  Wiele kawałków ma czerwień i pomarańcz zmieszane z ciemniejszym brązowym i czarnym. Niektóre drzewa są uwielbiane za swój kolor, inne za ich smugi i paski. Macacauba ma oba.

Dlaczego nigdy o nim nie słyszałeś: to piękne drewno leżało pod niektórymi absolutnie najgorszymi nazwami na świecie. Inne nazwy, których dotknęło to drewno: Macawood, Hormigo i Coyote. Ostatnio pojawiła się nazwa marketingowa, nazywając ją „Orange Agate”.

 

Pominęliśmy jakieś rodzaje drzew? Koniecznie napisz w komentarzu!