Jak zrobić ścianę z plastrów drewna?

Wystarczy 6 godzin, aby zmienić wystrój Twojego wnętrza. Ściana z
plastrów drewna to oryginalny pomysł na aranżacje, inny niż pokrycie ściany farbą
czy znacznie bardziej pracochłonne tapetowanie.

Ścianę udekorowaną prawdziwym drewnem możemy stworzyć na kilka sposobów. Jednak za każdym razem takie wnętrze osiąga wspaniały rezultat.

Drewniane panele ścienne to alternatywa dla równie zainspirowanych lecz mniej zaangażowanych w prace domowe miłośników rustykalnego stylu. Jest to zdecydowanie szybszy sposób, umożliwiający umieszczenie plastrów z większą precyzją.

Łatwy montaż  plastrów drewna ze ściany

Udekorowanie ściany z plastrów drewna jest czynnością jednorazową, co nie oznacza,
że plastrów nie można później wykorzystać. Nawet w razie przeprowadzki plastry drewna z łatwością zdemontujesz ze ściany.

Do skutecznego mocowania wystarczy użyć silikonu montażowego. Niewielka ilość zapewni trwałe sklejenie, a jednocześnie przy użyciu siły, umożliwi zdjęcie plastra.

Przyklejanie plastrów do ściany

Podczas układania, zauważysz że plastry będą styczne do siebie jednocześnie zostawiając szczeliny pomiędzy. W konsekwencji ściana częściowo będzie widoczna, więc powinna być ówcześnie oczyszczona, opcjonalnie zagruntowana. Jeżeli zależy Ci na konkretnym kolorze
podkładu to pamiętaj o tym wcześniej, ponieważ plastrów nie można przyklejać do  niewyschniętej ściany. Po malowaniu trzeba odczekać minimum dobę. Posegreguj plastry pod względem wielkości, w celu łatwiejszego dopasowywania. Klejenie zacznij od dołu, stosując parę kropel silikonu. Plaster należy dociskać do ściany przez kilkanaście sekund.

Koszt ściany z plastrów drewna

Koszt zależy od twojego pomysłu na aranżację ściany oraz jej metrażu. Ściana z plastrów
drewna jest tańszą ale bardziej pracochłonną alternatywą dla paneli ściennych.
Samodzielne plastry zostawiają nam dowolność w doborze kształtu i gęstości
wypełnienia ściany. Pokrywając plastrami całą ścianę, o powierzchni 10 m2, koszt powinien wynieść ok 500 zł, z uwzględnieniem różnych średnic krążków.

Ściana z drewnianych plastrów doda pomieszczeniu przejrzystości w rustykalnym stylu. Przyklejanie plastrów to również wyjątkowa forma spędzenia czasu, w którą
możesz zaangażować znajomych, dzieci i rodzinę. Co więcej, plastry możesz
modyfikować, malować, umieszczać na nich zdjęcia za pomocą techniki Decoupage,
tym samym tworząc bardzo osobistą i wartościową dla Ciebie przestrzeń.