Są tanie, klimatyczne I jednocześnie wysokiej jakości – świąteczne dekoracje z drewna są coraz chętniej wybierane od standardowych ozdób wykonanych z plastiku lub innych tworzyw sztucznych. W tym artykule zainspirujemy Cię do wykonania własnoręcznych niuansów oraz podsuniemy ci pomysł na bożonarodzeniowe stroiki, bombki czy dekoracje naścienne z drewna brzozowego.

Ozdoby świąteczne na wiele lat

Biorąc pod uwagę ilość wyrzucanych ozdób świątecznych co roku najliczniejszą część stanowią te wykonane z tworzyw sztucznych. Drewno jest tanim, naturalnym i ekologicznym produktem, dzięki czemu nie przyczyniamy się do zaśmiecania środowiska. Trwałość drewnianych dekoracji gwarantuje, że posłużą nam przez wiele sezonów.

Ozdoby drewniane w aranżacji wnętrza

Nowoczesne mieszkanie niekoniecznie musi wskazywać na minimalizm, kojarzyć się z białymi
meblami, sztuczną choinką i brakiem świątecznego klimatu. Styl skandynawski ukazuje nam istotę drewna w wystroju domu. Drewniane elementy kontrastując z surowym wykończeniem wnętrza ocieplają je, tworząc przytulną, rodzinną, szczególnie w okresie świątecznym,przestrzeń. W głównej mierze na uwagę zasługuje drewno brzozy. Nie tylko wyjątkowe ubarwienie kory, ale również jej trwałość sprawia, że jest to idealny materiał do ozdób na Boże Narodzenie.

Zawieszki choinkowe z plastrów drewna

Wykonanie zawieszek choinkowych jest nieco bardziej wymagającym zadaniem, ale tylko ze
względu na czas i potrzebne do tego narzędzia. Do drewna najlepiej sprawdzi się farba akrylowa,
ponieważ zapewnia dobre krycie i matowe wykończenie. Kolejnym rozwiązaniem jest użycie wypalarki do drewna. Bardziej pracochłonną lecz dającą najbardziej sentymentalny charakter, jest decoupage. Przelanie rodzinnego zdjęcia na plaster drewna uczyni go niepowtarzalną pamiątką, przekazywaną z pokolenia na pokolenie.

Stroiki świąteczne jako element bożonarodzeniowego stołu

 

Prosty i szybki sposób na stroik wykonany z brzozowego plastra drewna, brzozowego podłużnego świecznika, kilku gałązek igliwia i ulubionych świątecznych ozdób. Wedle preferencji wszystkie elementy możemy permanentnie przymocować bądź pozostawić, by w każdej chwili móc tworzyć nowe kompozycje. Do złączenia bibelotów z plastrem drewna potrzebny będzie klej na gorąco.

Brzozowa gwiazda świąteczna

Gwiazda jest nieodłącznym elementem świąt Bożego Narodzenia. Zawieszona na drzwiach
wejściowych, z dodatkiem igliwia, stworzy bożonarodzeniowy stroik. Drewniana gwiazda z kawałków drewna przewieszona lampkami będzie świetlnym akompaniamentem choinki, podczas długich, świątecznych wieczorów.