Coraz bardziej popularną formą przygotowania rodzinnych posiłków staje się ognisko w ogrodzie. Popołudniowe ognisko może zastąpić tradycyjną kolację jako domyślne wydarzenie towarzyskie.

Rodzinne posiłki stały się godne pogardy

W obecnych czasach wspólne zasiadanie do stołu nie jest już symbolem łączenia więzi z ludźmi. Skupia ich wyłącznie na przełykach. Ognisko to sposób aby wrócić do wartości jakie niesie za sobą wspólna uczta.

Lepiej zbierać się wokół ogniska. Theodore Roosevelt, amerykański prezydent, rozkoszował się pogawędkami przy ognisku, a Thomas Edison i Henry Ford regularnie siedzieli przy ognisku, omawiając sprawy dnia.

Ponieważ ognisko nie należy do nikogo, to ognisko należy do wszystkich. Każdy z nas stara się, by je podsycić, wrzucić w nie trochę życia, lub gdy pali niecierpliwie w dławiących podmuchach, które zdają się podążać za nami wszędzie, chwyta tacę i wachluje nią, aż ogień wybije z każdej pory. Nie trzeba zabierać gości na wycieczkę po ognisku.

Dzieci cieszą się widmowym dreszczem ogniska, a zabawa na świeżym powietrzu zapewnia zdrowe zmęczenie. Ognisko łączy rodzinę, a kolacja je rozprasza.

Jak przygotować idealne ognisko?

  1. Kiedy podniecasz ogień, zawsze najpierw pomyśl o bezpieczeństwie. Jeśli masz ognisko, użyj go! Jeśli organizujesz swoje ognisko w niecodziennym otoczeniu, na przykład w lesie lub na plaży, koniecznie wyczyść pobliski obszar.
  2. Spraw, aby Twoje ognisko było wyjątkowe dzięki rozświetleniu słodko pachnących szyszek. (za pomocą gąbki dekoracyjnej)
  3. Obozowe stołki: Jeśli nie wyciągasz się na kocu na plaży lub nie znajdziesz miejsca na pniu lub skale, spróbuj swoich sił w tych staroświeckich taboretach.
  4. Wykorzystaj podstawki z plastrów drewna. Świetnie sprawdzą się przy ognisku lub grillu.
  5. Ponieważ będziesz na zewnątrz, nie pozwól, by bałagan przejął kontrolę w otoczeniu. Zapewnij gościom i rodzinie miejsce na śmieci.
  6. W ciepłe popołudnia przechowuj napoje i różne typy jedzenia w chłodzącej skrzyni lodem.
  7. Gotowane w opakowaniu z folii aluminiowej, nigdy nie jest złym pomysłem. Przygotuj składniki dla każdego gościa, aby stworzyć własną kombinację frytek z serem chili.
  8. Ognisko nie jest kompletne bez hot doga, wolno palonego nad otwartym ogniem. Spraw, by kiełbaski naprawdę skwierczały, oferując niezliczoną ilość dodatków dla gości, aby mogli je przyrządzić zgodnie ze swoimi upodobaniami.