Plastry drewna o dobrej jakości

Zmorą większości drewnianych wyrobów jest pleśń powstająca kilka dni po obróbce drewna oraz niezliczone pęknięcia szpecące nasze ozdoby. Dlaczego tak się dzieje i jak temu zapobiec? O tym w dalszej części artykułu.

Zrób to sam

Jeśli nie zależy ci na szybkim efekcie, mokre plastry możesz włożyć do kratonu z trocinami. Trociny po pewnym czasie wsiąkną wodę. Pomysł jest jak najbardziej skuteczny, z tym, że działa tylko na niewielką ilość krążków. Sam proces również nie trwa szybko, do całkowitego wysuszenia plastrów można poczekać nawet do kilku miesięcy.

Przy suszeniu drewnianych plastrów trzeba mieć na uwadze, że pomieszczenie, w którym przebywają krążki nie może być zbyt ciepłe. Najbardziej cenione będą miejsca o niskiej wilgotności, letniej temperaturze i powietrzu, które nie stoi w miejscu.

Wszystkie produkty Bremlet Woodwork suszone są w odpowiednich suszarniach.

Szybkie suszenie drewna

Najszybszym i najbardziej skutecznym rozwiązaniem jest oczywiście przechowanie drewna przez kilka dni w suszarni. Mokre drewno lubi miejsca, w których stale przewija się ciepłe powietrze. Jeśli masz dostęp do jakiejś suszarni śmiało to wykorzystaj, a twoje wyroby nie stracą swoich właściwości przez niechciane pęknięcia i pleśń.

W takim przypadku trzeba pamiętać o odpowiednim ułożeniu plastrów. Każdy krążek powinien mieć dostęp do ruchliwego powietrza z dwóch stron.

Dokładnie wysuszone plastry drewna są lekkie i mogą zmienić nieco swoją barwę. Tak stworzone krążki są gotowe do kolejnego etapu jakim jest dekoracja wnętrz.